náš příběh

Jmenuji se Veronika. Nápad založit Wooden Uniques a dovážet do Evropy ručně vyřezávaný nábytek vznikl díky mé cestovatelské vášni, lásce k Africe a také díky přátelství.

Už před lety jsem se za studií ve Spojených státech spřátelila s milým Jihoafričanem, kterého jsem párkrát navštívila a díky tomu mohla lépe poznat kontinent, který mě odjakživa fascinoval.

 

Při jedné z návštěv mne seznámil s partou skvělých a velice šikovných řezbářů ze Zimbabwe, kde vyrůstal i on sám. Nadchlo mě, že společně objevili způsob, jak umělecky zpracovat jinak stěží využitelné přirozeně odumřelé stromy a vdechnout jim nový život. Společně vybudovali malou firmu, která dokáže tyto unikáty legálně vyvézt i za hranice Afriky a já je díky tomu mohu nabídnout i vám.

Africké umění mám moc ráda a věřím, že nejlepší způsob, jak podpořit místní umělce, je nakupovat přímo od tvůrců. Proto jsem se moc dlouho nerozmýšlela, když jsem dostala příležitost výrobky firmy svého kamaráda dovážet.

Jejich stoly a stolky jsou nejenom krásné, autentické a kvalitní, ale mají i jednu přednost navíc. Jejich koupí člověk kromě získání originálního, unikátního a současně funkčního kousku Afriky do svého interiéru, podpoří místní řemeslnou tradici, ohleduplný postoj k africké přírodě a konkrétní šikovné lidi.

cs_CZCZ